Takie krótkie pozdrowienia majowe z Glistnikiem w tle

Glistnika zebrałam i pewnie jeszcze w tym roku zbiorę nie raz, w naszym ogrodzie. To bardzo ekspansywna roślina, popularny chwast – acz leczniczy. I to bardzo. Niektórzy twierdzą, że ma właściwości przeciwrakowe… Mnie to nie przekonuje. Ale jego udowodnione działanie w przypadku problemów trawiennych – jest i warto mieć to na uwadze.

To jednak także i w pewnym sensie groźna roślina – w takim rozumieniu, że nie można jej spożywać jak sałaty czy nawet pokrzywy. Odwary czy nalewki zażywa się w celach leczniczych, lepiej po konsultacji z fitoterapeutą.

Warto ją zebrać, ususzyć, zrobić nalewkę.

W wolniejszej chwili postaram się napisać więcej o niej i jej właściwościach, choć nie chciałabym powielać tego, czego już jest pełno w Internecie. Także na tę chwilę taka krótka pozdrowieniowa zajawka z naszego uroczego strychu 🙂

Miłej majówki!

Śledź NATULE w social media:

Zawarte na stronie treści to efekt moich doświadczeń, zdobytej wiedzy oraz własne refleksje na dany temat. Cenie sobie naturalne rozwiązania i je promuję. Ale decyzje w kwestii swojego zdrowia każdy podejmuje na własną odpowiedzialność. Dziękuję, ze tu zaglądasz 🙂 Pozdrawiam naturalnie. Asia

Naturalne rękodzieło - to moja pasja. Robię nietuzinkowe przytulaki (Natulaki) rzeczy z naturalnych materiałów i surowców. Szyję, szydełkuję, motam 🙂 Wymyślam też i robię jedyne w swoim rodzaju naturalne kosmetyki, które zawierają najlepszej jakości składniki - w tym naturalne produkty pszczele. Natule to także naturalne i zdrowe produkty pszczele - miody, wosk, propolis, świeczki, które można u nas kupić - zapraszamy.