EKO PRACOWNIA NATULE

„Wirtualna Pracownia Plastyczna Pani Asi”

#EKO_PRACOWNIA_NATULE

to cykl filmików i treści o charakterze edukacyjnym, w który opowiadam i pokazuję jakie prace plastyczne i rękodzielnicze można zrobić z surowców i materiałów naturalnych, często z tych, które są dostępne w domu.

Inspiracje, wskazówki i mini porady, w mam nadzieję przystępnej dla Was formie.

Pracując z dziećmi jako instruktor zajęć plastycznych i rękodzielniczych pragnę podzielić się na łamach stron natule.pl niektórymi moimi pomysłami – zwłaszcza tymi, w których sięga się po materiały naturalne, spożywcze oraz surowce z odzysku.

Razem w duchu #ekojestem  i #lesswaste stwórzmy ciekawe pracy, które mogą i zdobić i być użyteczne, a podczas procesu ich powstawania można ćwiczyć wiele umiejętności – takich jak cierpliwość, uważność, wytrwałość, dążenie do celu, rozwijać kreatywność i dokładność.

Prace plastyczne i rękodzielnicze to także doskonały sposób na pożegnanie nudy 🙂

Przykładowy zestaw materiałów naturalnych
Naturalne surowce i materiały używane do robienia rękodzieła

Jako arteterapeutka wiem, że działania związane ze sztuką mają również wymiar terapeutyczny i mogą być pomocne w odkrywaniu wielu emocji i schematów myślowych, mogą pomóc kształtować zachowania i reakcje na różne sytuacje, kształtować umiejętność przeżywania i radzenia sobie z emocjami – bez szkody dla siebie i innych.

Działania plastyczne i rękodzielnicze uwrażliwiają, pobudzają kreatywność, rozwijają twórczość i są przestrzenią ekspresji.

W tym cyklu przedstawiam pomysły i inspiracje na prace, które mogą zdobić, stanowić piękny upominek i pozwolą zagospodarować czas, przy wykorzystaniu łatwo dostępnych składników – często tych, które mamy w kuchni, szafach albo które wyrzucamy (segregując odpady).

Udąło mi się w moim pokoju warsztatowym wygospodarować przestrzeń do nagrywania 🙂 Tło powstało ze starej nieużywanej już zasłony 🙂 Jest klimat 🙂 brakuje mi jeszcze dobrego oświetlenia, ale i to damy radę załatwić niebawem 🙂

Zapraszam do oglądania – a jeśli masz pytania pisz proszę na adres kontakt@natule.pl

Eko mandala z nasion super pomysł na działanie plastyczne

1 ODCINEK – NATURALNA MANDALA USYPYWANA

2 ODCINEK – MALUJEMY NASIONAMI 🙂

3 ODCINEK – PAPIEROWA FORSYCJA – CZYLI JAK PRZYNIEŚĆ WIOSNĘ DO DOMU BEZ WYCHODZENIA Z DOMU 🙂

4 ODCINEK – MOZAIKA Z JAJEM 🙂

Pozdrawiam kolorowo 🙂 i naturalnie !


Notka biograficzna;)

Pani Asia – czyli Ja, Joanna, pracuję jako instruktor działań plastycznych i rękodzielniczych od wielu lat. Kształciłam się także podyplomowo jako arteterapeutka (dyplom poniżej). Ukończyłam studia humanistyczne i wiele kursów z zakresu arteterapii i działań plastycznych. Rysuje i maluję, motam, szyję, dziergam –  jestem głównie samoukiem w tych dziedzinach, ale nie boję się próbować i działać. Szczególnie upodobałam sobie tworzenie z surowców naturalnych, z surowców ekologicznych z odzysku, łącząc w swoich pracach tradycję z nowoczesnością. Nie potrafię tworzyć na szydełku z gotowych schematów 😉 Za to rysunki i malowidła najlepiej tworzę patrząc na zdjęcie lub obiekt 🙂 Inspiruję się naturą i innymi twórcami. Działam też w zakresie grafiki komputerowej – zarówno tej do Internetu, jak i do druku.

Dyplom ukończenia Kursu arteterapii

 

 

Obserwuj NATULE w social media: