Pszczele Wieści konkurs
#ekojestem

Pszczele Wieści – konkurs

UWAGA KONKURS – do wygrania nagrody – 13.03.2021r. godzina 12:00
Transmisja na: fb.me/pszczolyprzyzagrodzie

Pierwszą serię podkastu chcielibyśmy zakończyć konkursem z wiedzy, którą można uzyskać słuchając podkastu Pszczele Wieści. Dzięki naszym patronom uzyskaliśmy wspaniałe nagrody na konkurs. Nagrody na konkurs podarowali: Burmistrz gminy Brwinów, wydawnictwa Multico, Instytut Ogrodnictwa, Dzicy Zapylacze, projekt Bartnicy Sudetów Nadleśnictwa Międzylesie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Nagrody za darmo wyśle do wygranych punkt odbioru i wysyłki paczek w Brwinowie firma Melba. Podkast #PszczeleWieści to edukacyjno-przyrodniczy materiał audio o pszczołach miodnych i samotnych oraz stworzeniach towarzyszących.

Aby wygrać nagrody w konkursie obserwuj w sobotę 13.03.2021 roku o 12:00 profil na facebooku Pszczoły przy Zagrodzie: fb.me/pszczolyprzyzagrodzie

W podkaście o pszczołach i innych owadach oraz stawonogach rozmawiają Franek i Jakub. Franciszek ma 12 lat i uczęszcza do 6 klasy szkoły podstawowej Interesuje się biologią i czasami pomaga Jakubowi. Jakub jest pszczelarzem, opiekunem pszczół samotnych i prowadzi spotkania, warsztaty oraz pogadanki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, pisze także artykuły do pism pszczelarskich i popularnonaukowych. W tym odcinku omawiają rozwój i chów matek pszczelich, czyli królowych pszczoły miodnej. Poprzednie odcinki Pszczelich Wieści znajdziesz tutaj.

W 2019 roku gmina Brwinów zainicjowała utworzenie na terenie przy zabytkowym brwinowskim Dworku Zagroda, swoistego edukacyjno-przyrodniczego ogrodu dla pszczół. Tam pod naszym okiem odbyły się praktyczne zajęcia przyrodnicze dla dzieci w ramach lekcji biologii dla brwinowskich szkół oraz uniwersytetu każdego wieku. Dzieci, młodzież i dorośli mogli na żywo zobaczyć pszczoły samotne, posłuchać muzyki gniazda trzmieli podłączonego do mikrofonu oraz dowiedzieć się o różnicach pomiędzy pszczołami miodnymi i samotnymi. Przeprowadziliśmy także dla mieszkańców Brwinowa i okolic warsztaty z budowy domków dla pszczół samotnic.

Jeżeli spodobała się Tobie audycja, to proszę zasubskrybuj i prześlij ją innym osobom, w tym także uczniom szkół, którzy w związku z pandemią koronawirusa pozostają w domach. Nawet w tych trudniejszych czasach propagujmy też informacje pozytywne i edukacyjne. Na stronie facebookowej @pszczolyprzyzagrodzie możesz śledzić nie tylko ten podkast, ale bieżące informacje z życia brwinowskich pszczół, którymi opiekuje się Jakub. Możesz tam także obejrzeć więcej materiałów z warsztatów oraz zapisać się na nie.

Podkast powstaje pod patronatem Burmistrza gminy Brwinów, Stowarzyszenia Wolne Pszczoły, wydawnictwa Multico, Instytutu Ogrodnictwa, Stowarzyszenia Sercem Malowane, Dzicy Zapylacze, projektu Bartnicy Sudetów Nadleśnictwa Międzylesie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, akcji #PomagamyPszczołomBezLipy, punktu odbioru i wysyłki paczek Melba w Brwinowie.

Podkast rekomenduje: profesor Jerzy Woyke (nestor polskiego pszczelnictwa) i profesor Stanisław Kaniszewski (z-ca Dyrektora Instytutu Ogrodnictwa ds. Naukowych)
Wydawcą serii jest sklepik Natule.pl 🙂 i Pszczoły przy Zagrodzie
Muzyka: Jonas – Andreas + DSP: CC BY-NC-SA

Słuchaj w Itunes słuchaj w Spotify Subskrybuj w Androidzie
Słuchaj na Facebook @pszczolyprzyzagrodzie
Obserwuj NATULE w social media: