O NATULE

WITAM CIĘ w ŚWIECIE NATULE

To ja Joanna i od lat tworzę ten niezwykły świat Natule, którym pragnę się z Tobą dzielić.

W NATULE JEST PO ROSTU NATURALNIE

Natule powstało wiele lat temu, z pasji i miłości do natury, prostoty, minimalizmu oraz z tęsknoty za życiem bardziej spokojnym, pełnym pasji i bliższym naturze…

Dziś z radością tworzę niezwykłe rękodzieło. Szyję jedyne w swoim rodzaju lalki elfy-wróżki, motam motanki, czasem szydełkuję z wełny i bawełny misie i inne zwierzaki. Działam też naturalnie w kosmetycznym warsztaciku robiąc niezwykłe kosmetyki z ziołami i produktami pszczelimi. Z pasją tworzę także grafiki komputerowe i rysunki obrazujące przepiękny świat natury. Tego typu malunki umieszczam również na szytych przez siebie dodatkach takich jak torby, nerki, etui na telefony…

natule rekodzielo
Malowane ręcznie misie i lalki, motane żadanice, niezwykłe maskotki i dodatki z motywem roślinnym

PSZCZOŁY I PRODUKTY PSZCZELE

W natule pszczoły i produkty pszczele są na wyciągnięcie ręki. Nieopodal domu mamy małą organiczną pasiekę, nad którą pieczę sprawuje mój narzeczony Jakub, w Natule także mający swój duży udział. Razem z Jakubem realizujemy projekt #pszczelewieści – edukacyjny cykl i warsztaty. Na stronach Natule znajdziesz dużo wiedzy o produktach pszczelich i ich walorach zdrowotnych i pielęgnacyjnych

Zapraszam na Bloga oraz na tę stronę, gdzie znajduje się  mnóstwo wiedzy i informacji o naturalnej pielęgnacji i kosmetykach naturalnych.

pasieka naturalna

Od kilkunastu lat zgłębiałam temat naturalnych kosmetyków – dlatego na stronach Bloga znajdziesz tak wiele oryginalnych i prostych do samodzielnego wykonania, przepisów na kosmetyki naturalne, w tym takie z produktami pszczelimi 🙂 Receptury, które polecam można zrobić samemu w domu z łatwo dostępnych naturalnych składników – zwykle spożywczych 🙂 Można je dowolnie modyfikować pod wymagania swojej skóry. Serdecznie zapraszam i polecam. Przepisy te cieszą się od lat dużym uznaniem wśród czytelników Bloga (blog działa od 2014 r.), o czym świadczą informacje, jakie dostaję od Nich mailowo. W razie pytań o recepturki – napisz, chętnie pomogę Ci w ich dopasowaniu pod twoje potrzeby skóry i umiejętności.

Pracuję także jako instruktor zajęć plastycznych i rękodzielniczych w jednej z warszawskich świetlic dla dzieci i młodzieży i praca warsztatowa jest mi szczególnie bliska.
Na tej stronie zapraszam do Wirtualnej pracowni plastycznej, w której dzielę się swoimi pomysłami na ciekawe zajęcia plastyczne.
Na natulowym kanale na YouTube znajdziesz też filmy tematycznie związane z kosmetykami. Zapraszam na kanał na YouTube.

WARSZTATY O PSZCZOŁACHwarsztaty w duchu upcykling, eko o pszczołach i dzikich zapylaczach

Jakub w ramach projektu @pszczołyprzyzagrodzie  organizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym dla seniorów. O pszczołach, dzikich zapylaczach i innych owadach. Możemy zorganizować także warsztaty z elementami działań plastycznych. W razie pytań proszę o kontakt na adres natule.art@gmail.com. Zapraszam również na stronę PSZCZELE WIEŚCI to podcasty o życiu pszczół. Niesamowite lekcje biologii 🙂 W formie rozmowy 12 letniego Franka z Jakubem. Polecamy – to świetna okazja do bliższego poznania świata pszczół i innych zapylaczy. Jakub tworzy też z ogromną pasją podcast edukacyjny #radiowarroza.

NATULE TO NATURALNE RĘKODZIEŁO

  • lalki motanki – żadanice – niezwykłe amulety
  • lalki wróżki i elfy – oryginalne upominki i pamiątki dla dzieci i dorosłych
  • niezwykłe dodatki – torby, nerki, etui z motywem roślinnym
  • przepisy oraz naturalne kosmetyki prosto z pasieki
  • wiedza i inspiracja o tym, jak żyć bliżej natury

Zapraszam!

Na łamach strony znajdziesz także:

WIEDZĘ O ZIOŁACH

Zachęcam i inspiruję do zbierania, przetwarzania oraz wykorzystywania ziół w kosmetyce i w kuchni. W planie mam studia z zielarstwa, tymczasem wiedzę zdobywam samodzielnie, także przetwarzając zioła dla zdrowia i urody (ziołowe przetwory znajdują się także w składzie receptur na kosmetyki).

PROSTE PRZEPISY NA ZDROWE DANIA

Przepisy znajdują się na stronach Bloga . W ciągu ponad 7 lat „życia” Bloga 🙂 powstało wiele kuchennych przepisów – wiele w duchu diety surowej/paleo/lchf czasem Keto. Naturalne, nisko przetworzone, proste i smaczne dania. Zapraszam – może znajdziesz dla siebie przepis na niepowtarzalny smakołyk (np. surową czekoladę, lody z owoców bez dodatku cukru, sernik z surowego nabiału, pierniki bez zbóż czy może coś bardziej wytrawnego – jak „zimne nóżki” albo sałatka z sarniną…).

Życzę miłej lektury i zadowolenia z korzystania ze zasobów Strony

Obserwuj NATULE w social media: